Nie mamy wpływu na mijający czas, ale dla naszego zdrowia powinniśmy pamiętać o profilaktyce, wykonywaniu niezbędnych badań oraz korzystnych nawykach w ciągu każdego dnia. Podjęte o charakterze prozdrowotnym działania oddziałują nie tylko na prawidłowe funkcjonowanie wszystkich procesów życiowych, ale także na dobre samopoczucie i ładną sylwetkę.

Funkcjonalny i przydatny upominek dla seniora – ciśnieniomierz

W dobie chorób cywilizacyjnych warto mieć na uwadze układ krążenia, ponieważ w obrębie tych schorzeń w sposób bardzo niepokojący zmieniają się z roku na rok statystyki zachorowań. Nieoceniony w każdym domu może okazać się dobry ciśnieniomierz.

Szczególnie trzeba mieć na uwadze starsze osoby, u których obserwuje się już większe ryzyko zaburzeń krążenia i problemów z prawidłową pracą serca. Ciśnieniomierz, który będzie w zasięgu ręki pozwala na stałe monitorowanie ciśnienia i pulsu, a w zależności od rodzaju urządzenia i stopnia zaawansowania także bardziej szczegółowych parametrów. Wygodny i precyzyjny ciśnieniomierz może być dobrym pomysłem na prezent dla każdego seniora.

Dużą popularnością cieszą się urządzenia automatyczne nadgarstkowe, które oprócz podstawowego pomiaru ciśnienia i pulsu posiadają także inne funkcje – wskaźnik ryzyka nadciśnienia, możliwość wykonania pomiaru przy arytmii, automatyczne wyłączanie i zasoby pamięci do zachowania odczytu. Obowiązkowo – ciśnieniomierz dla seniora powinien być wyposażony w czytelny i przejrzysty wyświetlacz, aby wyeliminować nieprawidłowości w odczycie.

Bardzo często stosowane są też ciśnieniomierze automatyczne naramienne – uznawane przez niektórych za dokładniejsze w pomiarze, mogą też być bardziej komfortowe w użytkowaniu przez osoby starsze. Niezależnie od sposobu wykonywania pomiaru, czy na ramieniu, czy to za pomocą nadgarstka, przy zakupie trzeba dokładnie sprawdzić jakość urządzenia.

Ważny na pewno będzie wyświetlacz włącznie z zainstalowanymi funkcjami oraz mankiet przeznaczony do wykonania pomiaru. Sposób wykonania i wykończenia mankietu ma swoje znaczenie, ponieważ umożliwia właściwe założenie i wygodne zapięcie do wykonania precyzyjnego pomiaru ciśnienia.