Dla nowoczesnej kobiety depilacja bikini to obowiązkowy zabieg. Nie tylko latem, jednak ciepła pora roku głównie. Właśnie latem zaczynamy nosić krótkie spódniczki, szorty i kostiumy kąpielowe. Jak skutecznie pozbyć się owłosienia w strefie bikini? Jest na to kilka skutecznych sposobów. Jednak każdy ma swoje wady i zalety.

Depilacja bikini maszynką do golenia

Depilacja bikini tradycyjną maszynką do golenia to najpopularniejszy sposób. I najszybszy. Z tej metody możesz skorzystać przed spontanicznym wypadem na plaże lub niespodziewaną randkę. Zabieg depilacji bikini maszynką jest również tani. Bezboleśnie możemy usunąć zbędne włoski. Jednak sposób ten nie jest trwały. Wydepilowana strefa bikini nie pozostanie gładka zbyt długo. Po dwóch dniach włoski zaczną odrastać i będą ostre. Mogą się też zrobić woków nich czerwone krostki. Które nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Po kilku depilacjach może się również wydawać, że włosków jest coraz więcej.

Depilacja bikini kremem do golenia

Depilacja bikini kremem do golenia to najlepszy sposób. Szczególnie dla kobiet wrażliwych na ból lub mających problemy naczyniowe. Metoda depilacji kremami jest zupełnie bezbolesna. Kremy do depilacji zaburzają strukturę włosów, więc włosy po zabiegu depilacji są delikatne i zaokrąglone. Co sprawia, że odrosty są miękkie i pojawiają się dopiero po około 5 dniach. Przy regularnym stosowaniu kosmetyków do depilacji, włoski stają się słabsze. Niestety kremy do depilacji mogą uczulać i podrażniać skórę. Przed wykonaniem depilacji kremem warto wykonać próbę uczuleniową.

Depilacja bikini woskiem

To jedna z najskuteczniejszych metod depilacji bikini. Depilacja woskiem jest jednak bolesna. Musisz być „twarda” i mieć pewną rękę. Mniej bolesną metodą depilacji jest depilacją pastą cukrową. Wosk do depilacji usuwa owłosienie wraz z cebulkami. Więc metoda ta daje nam gładką skórę nawet do 4 tygodni. Jeśli depilacja bikini woskiem jest stosowana regularnie, kolejne zabiegi tak nie bolą. Ponieważ włoski są słabsze i wychodzą łatwiej.

Bardzo popularna jest również metoda depilacji brazylijskiej. Podczas zabiegu kosmetyczka usuwa za pomocą wosku owłosienie z łona. Również pośladków oraz okolic odbytu.

Depilacja bikini depilatorem elektrycznym

Depilator elektryczny to dość droga metoda zabiegu. Koszt depilatora może wynieść nawet do 500 zł. Jednak to sposób najbardziej ekonomiczny. Koszt zakupu depilatora dość szybko się zwróci. Depilacja depilatorem jest również skuteczna. Depilator usuwa włoski wraz z cebulkami. Po takim zabiegu skóra pozostaje gładka na więcej niż 4 tygodnie. Wadą zabiegu depilacji bikini depilatorem jest ból. Producenci depilatorów coraz częściej montują w nich nakładki masujące i chłodzące. Są również dostępne depilatory, które dają nam możliwość usuwania włosów pod wodą. Depilacja bikini depilatorem daje nam również możliwość usunięcia odrostów krótszych (do 5 mm).

Depilacja bikini laserem

Depilacja laserowa to numer 1 w najskuteczniejszych metodach. Jest jednak kosztowna. Do zabiegu depilacji laserowe należy się odpowiednio przygotować. Depilacja laserowa wymaga również kilku zabiegów, by całkowicie pozbyć się włosków w strefie bikini. Nasze włosy mają trzy fazy wzrostu. Aktywną, obumierania i spoczynku. Jeśli podczas depilacji laserowej meszek znajduje się w fazie spoczynku, zabieg będzie trzeba powtórzyć. Koszt jednego zabiegu depilacji laserowej wynosi do 400 zł. 

Koniecznie doczytaj:

1 KOMENTARZ

  1. Depilacja laserowa to jednak najskuteczniejszy sposób. Mimo uprzedniego przygotowania do zabiegu. Warto go wykonać. Koszt może spory. Biorąc pod uwagę koszty, ponoszone na maszynki, czy kremy. Inwestycja depilacji dość szybko się zwróci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here