Poszukiwanie prawnika w dużym mieście ma niewątpliwą zaletę, jaką jest duży wybór kancelarii prawnych. Jednak oznacza on również konieczność poświęcenia czasu na zapoznanie się ze wszystkimi ofertami i wybór najlepszej z nich. W jaki sposób zrobić to najlepiej?

Określenie potrzeb

Podstawową kwestią, która pomoże w zawężeniu poszukiwań, jest dokładne określenie potrzeb. Gdy sprawa dotyczy tylko jednej kwestii na przykład rozwodu, odszkodowania, czy podziału majątku najlepiej będzie wybrać spośród prawników specjalizujących się w niej. Jednak w bardziej skomplikowanych sprawach obejmujących kilka dziedzin lepszym wyborem mogą być kancelarie zajmujące się różnego typu sprawami, ponieważ pracujący w nich prawnicy mają szersze i bardziej uniwersalne doświadczenia.

Brak reklam

Przepisy zabraniają kancelariom prawniczym, radcom prawnym, czy adwokatom reklamowania się. Wiąże się to z obawą przed nadmierną komercjalizacją i obniżeniem jakości świadczonych usług, a także prestiżu zawodu. Z tego powodu chcący skorzystać z ich pomocy muszą polegać przede wszystkim na opiniach od ich byłych i obecnych klientów.

Opinie klientów

Dlatego jednym najczęściej stosowanych  sposobów na znalezienie prawnika jest poszukanie opinii o godnych polecenia osobach wśród rodziny i znajomych. Drugim rozwiązaniem jest poszukanie takich ocen w internecie. Istnieją specjalne portale, na których klienci piszą recenzje świadczonych przez daną kancelarię usług. Pozwalają one na wyselekcjonowanie tych cieszących się największym uznaniem. Przy poszukiwaniach w dużych miastach sytuacja jest ułatwiona. Z reguły można bowiem znaleźć dużo więcej komentarzy o kancelariach w nich położonych w porównaniu  z mniejszymi miejscowościami.

Rozmowa wstępna

Ostatnim etapem jest umówienie się na wizytę i przeprowadzenie z wybranym prawnikiem rozmowy wstępnej na temat danej sprawy. Powala ona na dokonanie bezpośredniej oceny jego profesjonalizmu i podejścia do klienta. Jeżeli wypadnie ona pomyślnie, to warto zatrudnić taką osobę.

Artykuł wart lektury:

https://dlafirm.eu/wiadomosci/pokaz/239,polski-lad-co-oznacza-dla-przedsiebiorcow

1 KOMENTARZ

  1. Najlepiej sprawdzić opinie. W tej sprawie warto popytać znajomych oraz rodziny. Na portalach społecznościowych są też grupy miejsckie gdzie o opinie warto zapytać. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku np. poszukiwaniu biura księgowego czy księgowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here