Dbając o rozwój dziecka można szukać różnych rozwiązań, które będą skutecznie stymulowały ten rozwój. Każda matka stara się obecnie szukać takich rozwiązań, które sprawią, że dziecko będzie się rozwijało harmonijnie. Pomysłów na rozwój dziecka może być bardzo wiele. Oczywiście trudno posiadać wszystkie zabawki, ale można szukać takich propozycji, które stymulują rozwój łącząc w jednym różne funkcje. Taki właśnie charakter mają tablice manualne Foxy Family. Czym się charakteryzują i dlaczego je wybrać?

Co to takiego tablica manipulacyjna? 

Tablice manipulacyjne mówiąc ogólnie to tablice, na których umieszczone są różnego rodzaju elementy, którymi dziecko może zaspokajać swoją naturalną ciekawość świata. Tablica łączy różne funkcje, różne elementy, którymi dziecko może manipulować poznając różne kształty, ,materiały, rozmiary, elementy w zależności od tego co na tablicy się znajdzie. A to zróżnicowanie może być ogromne, każdy producent stara się bowiem zaskoczyć kupujących swoją tablicą. 

Jak wybrać właściwą tablicę manualną? 

Gdy już zdecydujemy się na zakup tablicy manualnej można będzie w kolejnym kroku zastanawiać się nad tym jaką kupić tablicę. Te bowiem są różnorodne. Mają albo wiele elementów, albo kilka większych, które mają skupiać uwagę. Wybierając tablice manualne Foxy Family można liczyć na kilkanaście elementów, co wydaje się, że będzie dla dziecka optymalne. Mamy wtedy tablicę, która nie będzie się nudzić, a jednocześnie ilość elementów nie będzie dla małego dziecka przytłaczająca, nie będzie ich zbyt dużo. 

Zróżnicowane elementy na tablicy

Decydując się na zakup tablicy manipulacyjnej warto wybierać taką propozycję, w ramach której będzie można liczyć na to, że elementy tam umieszczone będą zróżnicowane. Chodzi o to, by wybierana tablica była w stanie stymulować wzrok, dotyk, słuch. Te elementy, które będą na niej się znajdowały powinny mieć stopień trudności, który będzie zróżnicowany. Takie zróżnicowanie w zakresie umieszczonych elementów sprawi, że tablica będzie mogła służyć dziecku przez kilka lat. 

Tablica z atestami 

Wybierając tablice manualne Foxy Family można oczekiwać produktu, który stać będzie na wysokim poziomie jakościowym. Wykonany z dobrych materiałów, odpowiednio połączonych, tak że użytkowanie tablicy będzie bezpieczne. Firma gwarantuje, że do wykonania tablic wykorzystane były wyłącznie elementy posiadające atesty potwierdzające ich bezpieczeństwo i brak elementów, które mogą mieć szkodliwy wpływ na dziecko. Dlatego wybór tablic tego producenta będzie doskonałą decyzją.